נזקי שמש בעור   חשיפה מצטברת לשמש הינה אחד הגורמים המרכזיים להזדקנות העור. סימני ההזדקנות משמש הם קמטים, כתמים, גידולי עור שונים, רפיון העור, נימים וצבע עור חסר ברק וצהבהב. 

  עם השנים נוצרים שינויים רבים מאוד ברקמת החיבורץ יש שבירה של סיבי הקולגן והאלסטין וכך רקמת החיבור נעשת רפויה ושברירית, כלומר קמטים ושקעים ורפיון. הטיפולים ברפיון העור הינם קילופי עור, גלי רדיו וליזרים.

  כתמי שמש ( Solar Lentigines) הם כתמים חומים כהים המופיעים בעיקר על פני הפנים, גב האמות וגב הידיים ומעידים על התפתחות נזק משמעותי לעור. גם כתמי השמש מתכהים בקייץ ומבהירים בחורף אך בניגוד לנמשים אינם נעלמים בחורף. כתמים אלו מקנים לעור מראה זקן ועייף. ניתן לטפל בכתמים אלו על ידי קילופי עור (פילינג) ולאחרונה גם על ידי מכשור מתקדם המשתמש בטכנולוגיות עור כגון IPL ולייזר.

  נזקי שמש בעור Sun damaged skin

  נזקי שמש בעור Sun damaged skin

  נימים

  עם הגיל יש בעור התרחבות של כלי הדם ורפיון של דופן כלי הדם וכך נראים כלי הדם על שטח פני העור. ניתן לטפל בבעיה זו על ידי לייזרים ו-IPL המיועדים לבעיה זו.

  קמטים

  קמטים נוצרים בעור בשל שינויים בקולגן שהוא החלבון העיקרי בעור. עם השנים אנו רואים שבירה של מולקולות הקולגן, מולקולות האלסטין וגם מולקולות אחרות ששומרות על תפקוד העור. שבירה זו גורמת לעור להתייבש, שברירי יותר, מחוספס ועם קמטים. לא רק המראה של העור הינו פחות יפה אלא התפקוד שלו שהינו לספק הגנה מהסביבה יורד. 

  אפשר לשפר את הקמטים בעור על ידי הזרקות של חומצה היאלרונית גם כחומר מילוי וגם כסקין בוסטר (בהזרקה שטחית לעור עצמו). הזרקה כזו לא רק משפרת את מראה העור אלא גם משפרת את מאזן הנוזלים שלו וגם את תפקודו. 

  מתוך סיווג: מה מפריע בנושא אסתטיקה
  גלו אילו טיפולים אנשים כמותכם קיבלו..

  אני
  בטווח הגילאים


  חשוב לנו להתקשר כשנח לך, לדבר על מה שמפריע לך ולתת את הייעוץ והטיפול המתאימים ביותר

  רוצים להשאיר דוא"ל במקום?