טפול בספחת בקרינת שמש באזור השפלה  בקרינת השמש באזור השפלה הקרינה העל סגולית באורך בינוני ((UVB הינה המרכיב העיקרי המשמש לטפול כנגד ספחת.

   צריך לזכור כי UVB הינה הקרינה הגורמת לכויות שמש ולהזהר בחשיפה. קרינת השמש בשעות הצהריים מכילה יותר UVB מאשר בשעות הערב (בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים המאוחרות חלק מקרינת הUVB- נחסם בגלל המסלול הארוך יותר באטמוספירה).

   חשיפה לשמש

   זמן החשיפה לשמש תלוי בגון העור של המטופל ובשעות היום בהן נעשית החשיפה.

   רצוי לבצע החשיפה לשמש לפחות 3 פעמים בשבוע. בדרך כלל מתחילים בחשיפה של כשעה ביום עם עליה הדרגתית בזמן החשיפה (בבהירי עור ובחשיפה באמצע היום צריך להתחיל בחשיפה קצרה יותר).

  ניתן לעלות בכמחצית השעה ביום אם אין אודם בעור ביום שלמחרת החשיפה. אם מתקבלת אדמומית קלה יש להמשיך באותו משך חשיפה.

   אם מתקבלת תגובה שמעבר לאדמומית קלה (כוית שמש) צריך להקטין משך החשיפה.

   ניתן להחשף בכל שעה משעות היום אולם בשעות הצהריים עוצמת הUVB- גבוהה יותר וכדי לקבל אותה מנת קרינה מספיק פרק זמן קצר יותר.

   שימון עור

  לפני החשיפה לשמש משמנים העור כולו בשמן גוף או בשמן תינוקות בשכבה דקה (רצוי לאחר מקלחת קצרה).

  אין להותיר משחה על פני העור. שימון העור עוזר להורדת הקשקשת המפריעה למעבר הקרינה. עור משומן סופג הקרינה טוב יותר.

   הגנה משמש

   הגנה משמש חשובה בתחילת הטפול בבעלי עור בהיר הנכווים בקלות. כדאי להגן על הפנים הכתפיים והבטן. צריך לזכור שהטפול הינו קרינת שמש ולא לכסות התופעות הספחתיות בקרם מגן נגד שמש. ההמנעות מכויות שמש נעשית בעיקר על ידי עליה הדרגתית זהירה של זמן החשיפה.

   שמוש בזפת

   שמוש בזפת ((TAR יכול לסיע בטפול. רצוי למרוח הזפת על התופעות הספחתיות בלילה שלפני החשיפה או לפחות שעתיים לפני החשיפה לשמש. אם משתמשים בזפת כדאי להתחיל בזמן חשיפה קצר יותר. ניתן להשתמש ב LIQUOR CARBONIS DETERGENCE - או בCRUDE COAL TAR - אולם אלו מלכלכים (בנוסף לריח הזפת).

   ל- ALPHOSYL (תזקיק מסחרי של זפת) יש ריח הזפת אך הוא לא מלכלך. נראה שיעילותו פחותה ביחס לזפתים שצוינו קודם אך הוא נוח יותר לשמוש.

  מתוך סיווג: טיפולים בנושא עור
  גלו אילו טיפולים אנשים כמותכם קיבלו..

  אני
  בטווח הגילאים

  הטיפול מתאים עבור :


  חשוב לנו להתקשר כשנח לך, לדבר על מה שמפריע לך ולתת את הייעוץ והטיפול המתאימים ביותר

  רוצים להשאיר דוא"ל במקום?