טיפולים תרופתיים וכירורגיים לנשירת שיער  טפולים תרופתיים

   מינוקסידיל (רגיין, היירגיין, מינוקסיטרים)

  התכשיר היחיד במריחה שיש הוכחות חד משמעיות לכך שהוא משפיע על צמיחת שיער היה מינוקסידיל (רגיין, היירגיין,מינוקסיטרים). הבעיה העיקרית היא שיעילותו מוגבלת ביותר. צריך להשתמש בו 4 - 6 חודשים לפני שניתן לראות תוצאות (אם בכלל יש תוצאות) וצמיחת השיער החדש הינה מועטה. כשטפול זה מופסק השיער חוזר למצבו לפני הטפול.

   השמוש הינו במריחה של מינוקסידיל פעמיים ביום. צריך להימנע ממריחה על שיער רטוב (החומר עלול להימרח). מומלץ למרוח עם עסוי עדין לאזור המריחה ולא לחפוף הראש במשך שעתיים לאחר הטפול. רצוי לא להניח הראש על הכר עד שהאזור המטופל יבש לחלוטין.

   פרופסיה (Finasteride)

  טפול בכדורי FINASTERIDE) PROPECIA) נמצא תקופה ארוכה בכותרות. זהו הטפול היעיל ביותר המצוי בידינו אך יש עדיין חלוקי דעות לגבי מידת יעילותו.

   FINASTERIDE (פרופסיה) הינו מעכב ספציפי של 5 אלפה רדוקטז, אנזים ההופך טסטוסטרון לדי הידרו טסטוסטרון (טסטוסטרון ודי הידרו טסטוסטרון הינם הורמונים גבריים המשפיעים על צמיחת הגוף לכוון גברי). לדי הידרו טסטוסטרון השפעה מיוחדת על התקרחות טמפורלית (גברית), על אקנה ועל צמיחת שיער זקן, גפיים, גוף ואוזנייים חצוניות.

   די הידרו טסטוסטרון מצוי ברמות גבוהות יותר באזורי קרקפת מתקרחים. הורדת רמתו על ידי טפול ב- FINASTERIDE (פרופסיה) עשויה לעצור את תהליך ההתקרחות.

   הטפול בפינסטריד מאושר כיום לשמוש בגברים בלבד. בנשים בהריון הוא יכול לגרום למומים בעובר ולכן נראה שאינו מתאים לנשים בגיל הפוריות.

   המתן של פינסטריד הינו של כדור אחד ליום (1 מ"ג). הכדור נלקח עם מעט מים עם אוכל או ללא אוכל. ניתן להתחיל לראות תוצאות רק לאחר טפול של לפחות 3 חודשים. הפסקת הטפול מביאה בדרך כלל לאבוד השיער שהושג כתוצאה מהטפול תוך כשנה. תופעות לואי לטפול הינן נדירות.

   ירידה בחשק המיני (LIBIDO) או בזקפה (ERECTION) נצפתה באחוז קטן של המטופלים (ללא משמעות סטטיסטית). גם במקרים אלו הפסקת הטפול הביאה להעלמות תופעות הלואי. יתכן ובמקרים נדירים הוא עלול לפגוע בפוריות גברים.

   טפול בנשירה אנדרוגנטית בנשים

  בנשים עם נשירה אנדרוגנטית בגיל צעיר צריך לשלול הפרעה הורמונלית. ניתן לטפל במינוקסידיל במריחה או בתכשירים אנטיאנדרוגנים(תכשירים הפועלים כנגד האנדרוגנים, הורמוני המין הזכריים) בנטילה בכדורים. התכשירים הנפוצים בשמוש הינם CYPROTERONACETATE (אנדרוקור) ו- SPIRONOLACTONE.

   תכשירים אנטיאנדרוגנים עלולים לגרום להפרעות במחזור, רגישות בחזה, בחילות ואף לדכאון. CYPROTERON ניתן תמיד רק ביחד עם אסטרוגן.

   בנשים בתקופת הבלות מתן טפול אסטרוגני תחליפי עשוי לעכב התפתחות נשירה אנדרוגנטית.

  טפולים כירורגים

  טפולים כירורגים על ידי השתלת שיער או SCALP REDUCTION (כריתת חלק קרח של הקרקפת וקרוב הקצוות הנותרים) די מוגבלים ביכולתם. הם טובים בעיקר לאבוד שיער חלקי (במפרצים, באזור פרונטואוקסיפיטלי (מצח-קודקוד)). הם אינם מתאימים לאבוד שיער מפושט.

   בהשתלת שיער מוציאים באופן כירורגי זקיקי שיער באזור העורף ושותלים אותן בצד הקדמי. שיער זה מחזיק מעמד לכל החיים או לפחות כל עוד השיער באזור ממנו נלקחו זקיקי השערות להשתלה ממשיך לצמוח. בדרך כלל יש צורך במספר מחזורים של השתלה(הפרש הזמן בין השתלות חוזרות הינו בדרך כלל כ- 6 חודשים). לאחר ההשתלה נושר רב השיער המושתל ורק 3 חודשים לאחר מכן הוא מתחיל לצמוח שוב.

   לצערנו, השתלת שיער מהוה פתרון מספק רק במעוט המקרים. מדובר בפעולה כירורגית שאינה קלה (וודאי שלא זולה). בנוסף, מאגר זקיקי השיער באזור העורף (האזור התורם) מוגבל וקימת גם האפשרות של התקדמות ההתקרחות מאחורי האזור של שתלי השיער בצד הקדמי של הקרקפת.

   SCALP REDUCTION הינה כריתת חלק קרח של הקרקפת וקרוב הקצוות הנותרים. טפול זה טוב לאזור אבוד שיער מוגבל במרכז הקרקפת (בקו המרכזי) ולעתים ניתן לשלבה עם השתלת שיער.

  מתוך סיווג: טיפולים בנושא עור
  גלו אילו טיפולים אנשים כמותכם קיבלו..

  אני
  בטווח הגילאים

  הטיפול מתאים עבור :


  חשוב לנו להתקשר כשנח לך, לדבר על מה שמפריע לך ולתת את הייעוץ והטיפול המתאימים ביותר

  רוצים להשאיר דוא"ל במקום?