מגוון טיפולים לשלבקת חוגרת  במסגרת הטיפול אנו רוצים להקטין את הכאבים החריפים של ההרפס זוסטר ולמנוע כאבים מתמשכים העלולים להימשך חודשים רבים לאחר העלמות השלפוחיות (POST HERPETIC NEURALGIA).

  במקרים הקלים הטיפול העיקרי הינו למניעת זיהום משני באזור השלפוחיות. ניתן לעשות קומפרסים עם מי מלח, לתת משחה אנטיביוטית לבד או בשלוב עם קורטיזון. אם יש כאבים ניתן לטפל בכדורים נגד כאבים.

   מקרים קשים של הרפס זוסטר עלולים להיות בחולים מבוגרים או בבעלי תנגודת מופרעת (חולי לימפומה, חולים עם מחלות ממאירות וטפולים ציטוטוקסיים). יכולים להיות כאבים חזקים ואף נויראלגיה פוסט הרפטית עלולה להיגרם בשכיחות גבוהה יותר.

   במקרים אלו בהם יש הרפס זוסטר קשה או סכנת התפשטות יש צורך במתן טפולים מיוחדים כדי להקל בכאבים החריפים, להקטין סכנת ההתפשטות ולהקטין הסיכון לנויראלגיה פוסטהרפטית.

   בעשורים האחרונים יש בידינו תרופות אנטי נגיפיות יעילות וללא תופעות לואי משמעותיות: ZOVIRAX) ACYCLOVIR), נגזרת שלו הקרויה VALTREX) VALCYCLOVIR) ו- FAMVIR) FAMCICLOVIR). תכשירים אלו פועלים למניעת התרבות הנגיף בתוך תאי הגוף הנגועים והם יעילים בעיקר בעת מתן מוקדם (בימים ראשונים לזהום). הם מסוגלים להפחית את הכאב החריף ונראה שהם מסוגלים אף להפחית שכיחות נויראלגיה פוסט-הרפטית.

   התועלת העיקרית בשמוש בתכשירים אלו הינה בחולים עם הרפס זוסטר קשה (בדרך כלל חולים עם הפרעות בתנגודת או מבוגרים).בחולים עם הרפס זוסטר קל בדרך כלל אין בהם צורך.

   צריך לזכור שנגיף הוריצלה זוסטר רגיש לזובירקס, לולטרקס או לפמביר פחות מנגיף ההרפס סימפלקס ולכן יש צורך במתן תרופות אלו במנות גבוהות יותר משהן ניתנות להרפס סימפלקס (מנון הזובירקס להרפס זוסטר הינו פי 4 מאשר להרפס סימפלקס).

   חשוב להדגיש שטפול זה עוזר בעיקר כאשר הוא ניתן מוקדם, בימים הראשונים לזהום.

  מתוך סיווג: טיפולים בנושא עור
  גלו אילו טיפולים אנשים כמותכם קיבלו..

  אני
  בטווח הגילאים

  הטיפול מתאים עבור :


  חשוב לנו להתקשר כשנח לך, לדבר על מה שמפריע לך ולתת את הייעוץ והטיפול המתאימים ביותר

  רוצים להשאיר דוא"ל במקום?