מגוון טיפולים להרפס בפה או באיברי המין  לא קיים טיפול המסוגל לרפא החולה לחלוטין ולסלק את הוירוס ממקום ישיבתו השקט בתאי העצב.

  ניתן להקל בהתקפים או למנוע התקפים (כלומר, למנוע את ההתפרצות הוירוס החוצה).

   טפול טופיקלי

  קרם של אציקלוביר (זובירקס או סיקלומד), קרם של פנציקלוביר (וקטה - VECTA) וקרם של טרומנטדין (וירומרץ - VIRUMERZ) הינם תכשירים לטפול טופיקלי (משחות) הפועלים באופן ספציפי כנגד הוירוס. ניתן לטפל אף בתכשירים אנטיספטיים מייבשים (לדוגמא: פולידין).

   כל התכשירים בעלי יעילות מוגבלת (אם מתחילים אותם מיד עם הופעת

  סימני הזהום הראשונים ניתן להביא לקצור ההתקפים). חשוב למנוע זיהום חידקי משני העלול לקרות עם פתיחת השלפוחיות של ההרפס.

   טפול בכדורים

  טפול בתרופות הנלקחות דרך הפה מיועד בעיקר להתקפי הרפס ראשונים, בעיקר גניטלים, העלולים להיות די קשים. כמו כן משתמשים בהם במקרים של זיהום הרפטי מפושט או קשה בעיקר בחולים עם הפרעה כלשהי בתנגודת. תרופות העומדות לרשותנו כוללות אתהזובירקס (אציקלוביר), ולטרקס (ולציקלוביר) או פמביר (פמציקלוביר).

   ולטרקס (VALTREX - VALACYCLOVIR ) הינה תרכובת של זובירקס עם VALYL והיא מתפרקת בגוף לאחר הספיגה לזובירקס ו-VALYL. היא נספגת טוב יותר מזובירקס ומאפשרת מתן שלה במינון נמוך יותר ופחות פעמים ביום . הפעולה הינה בדיוק כמו בזובירקס (אך במנון ובתכיפות נמוכים יותר).

   תרופה אחרת הדומה לזובירקס באופן פעולתה הינה פמציקלוביר (פמביר). גם בתרופה זו אפשרי מתן התרופה בחלוקת המנה היומית לפעמיים.

   הטפול בהרפס בתרופות דרך הפה יעיל יותר וללא תופעות לואי משמעותיות.

  מתוך סיווג: טיפולים בנושא עור
  גלו אילו טיפולים אנשים כמותכם קיבלו..

  אני
  בטווח הגילאים


  חשוב לנו להתקשר כשנח לך, לדבר על מה שמפריע לך ולתת את הייעוץ והטיפול המתאימים ביותר

  רוצים להשאיר דוא"ל במקום?